טיפול בכאב רגשי

כולנו חווים את כל סוגי הרגשות מידי יום, כולנו עצובים, שמחים, כועסים, צוחקים אבל לא כולנו יודעים ויכולים לנהל ולפרוק את הרגשות שלנו.

החוויות הטובות שאנו חווים במהלך החיים, גורמות לנו לאושר, צמיחה, שמחה, תשוקה, חמלה ועוד, והחוויות הפחות טובות גורמות לנשימה שלנו להיסגר ולחוויה להיתקע בתוכינו בצורה אוטומטית!

המוח שלנו, הוא איבר הישרדותי, הוא זוכר כל חוויה שעברנו, גם אם אנחנו לא זוכרים אותה, תת המודע שלנו זוכר הכל ומגיב לסיטואציה לפי אותם חוויות שהוא עבר. המוח כל כך חכם שהוא מגן עלינו שלא ניפגע שוב בלי שנגיד לו בכלל.

ככל שנחווה יותר אירועים משמעותיים בחיינו, ככל שלא נדע לשלוט, לנהל ולפרוק את הרגשות מתוכינו, אנו נתקשה להיות מאוזנים רגשית.

כאשר המוח עסוק במחשבות הישרדותיות, הנשימה שלנו פשוט נסגרת ברוב המקרים בלי שנשים לב מכיוון שהוא עסוק בלמצוא פתרונות למחשבות ואירועים שמבחינתו הם קריטים.

נשימת בטן מרכז תירם

טיפול באמצעות פריקת החוויה הרגשית

דוגמא של בליעת חוויה פנימה:

בפעם הראשונה שילד יקבל סטירה, סביר להניח שהוא יתחיל לבכות ויפרוק את החוויה הרגשית, אך אם יתנו לאדם בוגר סטירה, סביר להניח שהוא לא יבכה, לפחות לא באותו רגע, הוא יכיל את הרגש בתוכו, יעבד את המידע ויגיב בהתאם לתפיסות של המוח שלו.

לאחר שירגע המצב, הוא יתחיל לפענח את אותה חוויה שהוא עבר אך היא כבר נכנסה לתוך הגוף שלו.

זה לא אומר שהילד לא יזכור את החוויה, אך ברגע שקרה לו משהו עצוב, הוא הביע את הרגש הטבעי שרצה לצאת ולא היה מנוהל לפי חוויות עבר של המוח.

ולמה אני מתעכב על זה?

מכיוון שככל שנחווה יותר חוויות ואירועים משמעותיים בחיינו ולא נדע/נסכים לקבל ולפרוק אותם, הם יצטברו ויפגעו בתפקוד הגוף שלנו בכל דרך אפשרית.

מכאב פיזי ועד למחלות!

רגש מצטבר לנו בשרירים, במפרקים, ברקמות חיבור, בעצמות ובכל תא ותא בגוף שלנו והוא חלק בלתי נפרד ממי שאנחנו.

הרגשות גורמות לנו כל הזמן להשתנות ולכן, גם מצב הרוח שלנו משתנה, בדיוק כמו מזג האוויר.

כמעט כל רגע בחיינו, אפילו בזמן שאנחנו ישנים (חולמים), אנחנו חווים רגשות, לכן אין דבר שאנחנו צריכים ללמוד ולחקור עליו יותר מאשר החיבור בין המוח שלנו לרגש.

טיפול בכאב רגשי

איך זה יורגש בגוף שלנו?

כאב בשרירים, קושי בנשימה, חוסר באנרגיה, חרדות, דיכאונות ולפעמים תחושת כבדות לא מוסברת, אומנם זה לא כבדות שנראה בהכרח על המשקל, זאת תחושה, אבל בתוך הגוף הכבדות הזאת תורגש יופי.

מה שטוב בכל הסיפור הזה.. שהיום אפשר לשחרר כל רגש מהגוף, ואם נדע להשתמש בסרעפת שלנו בכל סיטואציה אליה נקלענו, (שהיא אחראית מעבר לנשימה שלנו, על עיכול החוויות שזה כבר נושא בפני עצמו) ואם נבין את הכללים והחוקים של המכונה האנושית שאנחנו חיים בתוכה 24/7! הגוף והנפש יגיבו אחרת לגמרי ואותן חווית יתפוגגו במהרה מגופינו! 💫😉

הגיע הזמן לשים סוף לכאב, אבל הפעם? באמת! בלי פלסטרים, בלי הקלה לזמן קצר, הגיע הזמן לשחרר את הכאב מהשורש!

זה בדיוק מה שאנחנו עושים, כאן במרכז תירם!

שיטת תירם, הינה שיטת טיפול חדשנית, שמצליחה לפרוק את הכאב הרגשי מתוך הגוף ולהביא לאיזון מקסימלי של הנשימה ותפקוד מערכות הגוף.

השיטה פועלת לפי 3 מסלולי כאב ייחודיים האחראים על אותם חוויות שמנהלות אותנו לפעמים בלי ידיעתנו.

למי זה מתאים?

השיטה עובדת תמיד! אבל בתנאי אחד, והוא שאותו אדם מוכן לשינוי ללא שום תנאי! גם אם זה ללכת נגד התפיסות שלו. הרי בשביל ליצור שינוי אמיתי, אנחנו חייבים לעשות משהו שלא עשינו עד היום, אחרת לא באמת נוכל ליצור שינוי.

אני כבר הבנתי שלפני כל דבר בחיים שאנחנו שמים דגש עליו: בית ספר, מקצוע, הורות, וכו, נצטרך קודם כל ללמוד על המכונה האנושית שאנו חיים בתוכה ואז… הכל יהיה פשוט ונעים יותר לנו ולסביבה שלנו 🙂

באלו מקרים שיטת תירם יכולה לעזור?

צרו קשר בנושאי כאב רגשי